Aspekt

Z AstroWiki = encyklopedia astrologii
(Różnice między wersjami)
 
Linia 1: Linia 1:
Odległość kątowa pomiędzy dwoma punktami na niebie, w [[Astrologia|astrologii] - każda odległość kątowa pomiędzy dwoma elementami [[horoskop]]u. Nie wszystkie odległości (aspekty) mają znaczenie w [[Interpretacja horoskopu|interpretacji horoskopu]]. W praktyce astrologicznej, w zależności od różnych szkół astrologicznych, stosuje się aspekty wynikające z różnych podziałów koła przez liczby całkowite (por. [[Harmonia sfer]], [[harmoniczna]]). Szczególnym rodzajem aspektu jest [[midpunkt]].
+
Odległość kątowa pomiędzy dwoma punktami na niebie, w [[Astrologia|astrologii]] - każda odległość kątowa pomiędzy dwoma elementami [[horoskop]]u. Nie wszystkie odległości (aspekty) mają znaczenie w [[Interpretacja horoskopu|interpretacji horoskopu]]. W praktyce astrologicznej, w zależności od różnych szkół astrologicznych, stosuje się aspekty wynikające z różnych podziałów koła przez liczby całkowite (por. [[Harmonia sfer]], [[harmoniczna]]). Szczególnym rodzajem aspektu jest [[midpunkt]].
  
 
Tradycyjnie aspekty dzieli się na
 
Tradycyjnie aspekty dzieli się na

Wersja z 09:29, 15 sie 2006

Odległość kątowa pomiędzy dwoma punktami na niebie, w astrologii - każda odległość kątowa pomiędzy dwoma elementami horoskopu. Nie wszystkie odległości (aspekty) mają znaczenie w interpretacji horoskopu. W praktyce astrologicznej, w zależności od różnych szkół astrologicznych, stosuje się aspekty wynikające z różnych podziałów koła przez liczby całkowite (por. Harmonia sfer, harmoniczna). Szczególnym rodzajem aspektu jest midpunkt.

Tradycyjnie aspekty dzieli się na

Część astrologów stosuje rozróżnianie aspektów (wynikających z podziału koła przez 12) wg. "kolorów":


!w innych językach:

česky: aspekt
deutsch:Aspect
English: aspect
française: aspect
gaeilge: aghaidh; gné; taobh
lietuvių: aspektas
русский: аспект (_aspiekt_)

Osobiste