Równonoc wiosenna

Z AstroWiki = encyklopedia astrologii
(Różnice między wersjami)
(W astrologii)
m (W astrologii)
Linia 3: Linia 3:
 
== W astrologii ==
 
== W astrologii ==
  
Dla [[astrolog]]ów przejście [[Słońce|Słońca]] przez [[Punkt Barana]] oznacza [[ingres]] w [[Znak Zodiaku|znak]] [[Baran]]a i wyznacza początek [[rok]]u. W USA obchodzony jest wówczas [[Dzień Astrologii]]. Ze względu na niezbyt szczęśliwy termin (konflikt z początkiem roku astrologicznego), święto to, zaproponowane przez [[astrolog]]ów amerykańskich jako miedzynarodowe nie przyjęło się poza USA.
+
Dla [[astrolog]]ów przejście [[Słońce|Słońca]] przez [[Punkt Barana]] oznacza [[ingres]] w [[Znak Zodiaku|znak]] [[Baran]]a i wyznacza początek [[rok]]u. W USA obchodzony jest wówczas [[Dzień Astrologii]]. Ze względu na niezbyt szczęśliwy termin (konflikt z początkiem roku astrologicznego), święto to, zaproponowane przez [[astrolog]]ów amerykańskich jako miedzynarodowe, nie przyjęło się poza USA.
  
 
== W mitologii i obyczajach ==
 
== W mitologii i obyczajach ==

Wersja z 20:48, 31 sty 2007

Równonoc wiosenna - przypadający 20 lub 21 marca moment zrównania dnia z nocą. Na półkuli północnej moment równonocy wiosennej oznacza początek wiosny, a na półkuli południowej jesieni.

Spis treści

W astrologii

Dla astrologów przejście Słońca przez Punkt Barana oznacza ingres w znak Barana i wyznacza początek roku. W USA obchodzony jest wówczas Dzień Astrologii. Ze względu na niezbyt szczęśliwy termin (konflikt z początkiem roku astrologicznego), święto to, zaproponowane przez astrologów amerykańskich jako miedzynarodowe, nie przyjęło się poza USA.

W mitologii i obyczajach

W astronomii

Moment przecięcia przez Słońce w Punkcie Barana równika niebieskiego w trakcie jego pozornej wędrówki po Ekliptyce.

Zobacz też:

Linki zewnętrzne

Osobiste