Piotr Piotrowski

Z AstroWiki = encyklopedia astrologii
Piotr Piotrowski

Piotr Piotrowski – polski astrolog (ur. 1972 w Bydgoszczy). W 2000 roku ukończył filozofię na UMK w Toruniu. W 2005 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii na podstawie rozprawy Jung, Eliade i symbolizm kosmiczny. Idea jedności świata w kontekście rozważań nad sacrum i nieświadomością, którą obronił na UMCS w Lublinie.

Astrologią interesuje się od 1992 roku. W latach 1995-1997 wykładał astrologię w Studium Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Publikuje artykuły z zakresu astrologii w wielu czasopismach, m.in. Gwiazdy mówią, Nieznany Świat, Czwarty Wymiar (1998-2001). Od 2004 roku opracowuje miesięczny horoskop dla pisma Wróżka. Współpracuje też z gazetami regionalnymi: Gazeta Pomorska i Express Bydgoski, gdzie od wielu lat ma swoje stałe rubryki, m.in. „Horoskop Gwiazd” i „Pod lupą astrologa”. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

Jest autorem książek:

  1. Przesłanie Chirona (1997),
  2. Od Leppera do Dalajlamy. Gwiazdy patrzą na polityków (2000),
  3. Jung i astrologia (2002),
  4. Niebiańskie boginie i kosmiczni szamani. Małe planety w astrologii (2004).
  5. Lilith Czarny Księżyc (2007),

Specjalizuje się w tematyce "małych planet" (asteroidy, Centaury, obiekty z Pasa Kuipera); współpracował z The Centaur Research Project (CRP) – luźnym stowarzyszeniem astrologicznym założonym w 1997 roku przez Roberta von Heerena z Monachium. CRP nawiązało współpracę z astronomami z Minor Planet Center w zakresie nazywania obiektów należących do klasy centaurów. Pasjonuje go również astrologia mundalna, horarna i wydarzeniowa.

W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się na historii doktryn i idei astrologicznych. Uważa, że współczesna astrologia – jako dyscyplina intelektualna – powinna wrócić do filozoficznych korzeni antyku, z których się wywodzi. Jako znawca Junga i M. Eliadego łączy zdobycze psychologii, filozofii, religioznawstwa, teorii symbolu i mitu.

Jego pozaastrologiczne i pozanaukowe zainteresowania to sztuka i muzyka. Wraz z Rafałem Dętkosiem i Markiem Rybickim wydał w 2000 roku płytę Arche (wydawnictwo Nefryt). Śpiewał też w zespołach Gallery, Dahahamel i Duendes.


Linki zewnętrzne

Osobiste