AstroWiki = encyklopedia astrologii:Pomoc

Z AstroWiki = encyklopedia astrologii

Spis treści

Pomoc na stronach Wikipedii

Tymczasowo informacje nt. edycji AstroWiki można znaleźć w Wikipedii. Niektóre opcje mogą działać inaczej, ale wszystkie podstawowe zasady są takie same.

Brudnopisy

Tutaj jest Brudnopis, w którym można sobie do woli próbować. :)

Korzystniej jest założyć sobie własny brudnopis, w którym nikt inny nie będzie bazgrolił i kasował. Po zarejestrowaniu się jako użytkownik AstroWiki otrzymujesz własną stronę. Utworzenie własnego brudnopisu wymaga jedynie wpisania na własnej stronie linku do niego, wstawiając kod np.: [[Mój brudnopis]], [[Moje bazgroły]] albo [[Osobisty notatnik Xawerego]]. Wskazane jest używanie nazwy z przestrzeni użytkownika, tj. np. użytkownik Maciek powinien użyć nazwy typu Maciek:Brudnopis, Maciek:Notatki itp.

Symbole graficzne dostępne w AstroWiki

Aktualnie dostępne w AstroWiki graficzne symbole astrologiczne są tutaj: AstroSymbole. Symbole te mozna wstawiać jako grafiki.

Pasek narzędziowy w okienku edycji został rozbudowany i w celu wstawienia symbolu do tekstu wystarczy nacisnąć odpowiedni klawisz graficzny.


Polskie litery

Redaktorzy piszący z innych krajów iż Polska mają problemy z uzyskaniem polskich znaków na klawiaturze. Dla ułatwienia wstawiania polskich "ogonków" zostały wszystkie umieszczone na pasku narzędziowym do "wklikiwania".

Osobiste